Zielona Góra

Nieustraszony święty Tarsycjusz - patron ministrantów
Michał Pawłowski
Nieustraszony święty Tarsycjusz - patron ministrantów
Wszystko, co wiemy o św. Tarsycjuszu, pochodzi z inskrypcji papieża Damazego, który przewodził chrześcijańskiej gminie w Rzymie, najpóźniej 100 lat po męczeńskiej śmierci Tarsycjusza. Święty wolał umrzeć z rąk pogańskiej rozzłoszczonej gawiedzi, niż oddać im niesiony przez siebie pod płaszczem Najświętszy Sakrament. W Polsce uważany jest za patrona ministrantów.

Parafia pw. św. Urbana I - Zielona Góra

ks. Mirosław Donabidowicz (2009-08-01)

Kancelaria czynna w środy w godz. 8.00-9.00, 16.00-17.00.

Spowiedź św.

Okazja do spowiedzi ? w tygodniu i w Niedzielę 30 minut przed Mszą św.

Ulice: Armii Ludowej; Braniborska; Chmielna; Gajowa; Glinianki; Górna; Gronowa; Kombatantów; Kościuszkowców; Letnia; Lubuska; Lwowska nieparzyste; Łokietka Władysława; Miła; Niecała; Osiedlowa; Piękna; Podgórna nieparzyste od 45 do końca; Przecznica; Przyleśna; Siemiradzkiego Henryka; Sorbska; Szosa Kisielińska nieparzyste 1-37; Tkacka; Wileńska; Władysława IV; Wrocławska parzyste od 26 do końca; Zielonogórska.

8:00, 11:00, 12:30, 18:30; Dom Kombatanta - 10:00

Dnia 1 sierpnia 2009 r. w Zielonej Górze dekretem bpa Stefana Regmunta powstały dwie nowe parafie. Jedną z nich jest parafia pw. Św. Urbana I papieża. Została ona wydzielona z terenu parafii św. Jadwigi i parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

Warto pokochać teściową

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.