Zielona Góra

Życie braterskie według Reguły św. Benedykta
s. Marianna Ciemała
Życie braterskie według Reguły św. Benedykta
Niniejsza dysertacja przedstawia teologiczne aspekty życia braterskiego według Reguły św. Benedykta. Spośród wielu dzieł z zakresu prawodawstwa monastycznego pierwszych sześciu wieków wybrałam właśnie to ze względu na szerokie rozpowszechnienie się tej Reguły w środowisku monastycznym na Zachodzie (w dużej mierze za przyczyną Benedykta z Aniane).

Parafia pw. św. Urbana I - Zielona Góra

ks. Mirosław Donabidowicz (2009-08-01)

Kancelaria czynna w środy w godz. 8.00-9.00, 16.00-17.00.

Spowiedź św.

Okazja do spowiedzi – w tygodniu i w Niedzielę 30 minut przed Mszą św.

Ulice: Armii Ludowej; Braniborska; Chmielna; Gajowa; Glinianki; Górna; Gronowa; Kombatantów; Kościuszkowców; Letnia; Lubuska; Lwowska nieparzyste; Łokietka Władysława; Miła; Niecała; Osiedlowa; Piękna; Podgórna nieparzyste od 45 do końca; Przecznica; Przyleśna; Siemiradzkiego Henryka; Sorbska; Szosa Kisielińska nieparzyste 1-37; Tkacka; Wileńska; Władysława IV; Wrocławska parzyste od 26 do końca; Zielonogórska.

8:00, 11:00, 12:30, 18:30; Dom Kombatanta - 10:00

Dnia 1 sierpnia 2009 r. w Zielonej Górze dekretem bpa Stefana Regmunta powstały dwie nowe parafie. Jedną z nich jest parafia pw. Św. Urbana I papieża. Została ona wydzielona z terenu parafii św. Jadwigi i parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.