Zielona Góra

parafia pw. św. Urbana I

Święty Gabriel - Skuteczni święci

Święty Gabriel (1838-1862), zakonnik ze zgromadzenia pasjonistów, jeden z najbardziej ukochanych świętych, do grobu którego przybywa dwa miliony pielgrzymów rocznie. Święty, którego droga ku niebu prowadziła przez burzliwy i pełen pokus wiek dojrzewania. Żył zaledwie 24 lata, a po dziś dzień inspiruje młodych ludzi i wskazuje im, jak żyć mądrze i być szczęśliwym. Święty, za wstawiennictwem którego Bóg zsyła „deszcz cudów”, uzdrawia z chorób, uwalnia z nałogów, nawraca zatwardziałych grzeszników.

Parafia pw. św. Urbana I - Zielona Góra

ks. Mirosław Donabidowicz (2009-08-01)

Kancelaria czynna w środy w godz. 8.00-9.00, 16.00-17.00.

Spowiedź św.

Okazja do spowiedzi – w tygodniu i w Niedzielę 30 minut przed Mszą św.

Ulice: Armii Ludowej; Braniborska; Chmielna; Gajowa; Glinianki; Górna; Gronowa; Kombatantów; Kościuszkowców; Letnia; Lubuska; Lwowska nieparzyste; Łokietka Władysława; Miła; Niecała; Osiedlowa; Piękna; Podgórna nieparzyste od 45 do końca; Przecznica; Przyleśna; Siemiradzkiego Henryka; Sorbska; Szosa Kisielińska nieparzyste 1-37; Tkacka; Wileńska; Władysława IV; Wrocławska parzyste od 26 do końca; Zielonogórska.

8:00, 11:00, 12:30, 18:30; Dom Kombatanta - 10:00

Dnia 1 sierpnia 2009 r. w Zielonej Górze dekretem bpa Stefana Regmunta powstały dwie nowe parafie. Jedną z nich jest parafia pw. Św. Urbana I papieża. Została ona wydzielona z terenu parafii św. Jadwigi i parafii pw. Najświętszego Zbawiciela.

Warto być ojcem

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.