Osowa Sień

Wiara z lewej, prawej i Bożej strony
abp Grzegorz Ryś
Wiara z lewej, prawej i Bożej strony
Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła.

Parafia pw. świętych Fabiana i Sebastiana - Osowa Sień

ks. Zbigniew Garbarek (1999-08-24)

Osowa Sień, Buczyna - (4 km), Wincentowo - (4 km)

• Osowa Sień
    67-405 Osowa Sień
  • tel.: 065-540-61-85

Osowa Sień – 8:30, 11:30

Najwcześniejsza wzmianka o kościele i parafii pochodzi z r. 1325. Na przełomie XIV i XV w. nastąpiła przebudowa kościoła. Nazwa Osowa Sień pochodzi od roku Ossowskich, właścicieli ziemskich, których nagrobki z inskrypcjami w języku polskim, epitafia oraz witraże znajdują się w kościele, co świadczy o polskości tych ziem. Pierwszy kościół był p.w. św. Mikołaja. Za panowania Zygmunta Augusta, Ossowscy przyjąwszy protestantyzm, oddali ten kościół swoim współwyznawcom. W ich rękach pozostał do 20.01.1700 r. Po roku 1945, z braku księży diecezjalnych, opiekę duszpasterską przez 5 lat sprawowali OO. Franciszkanie ze Wschowy. W 1956 r. duszpasterstwo znów przejęli księża diecezjalni.