Drożków

parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Życie duchowe chrześcijanina

Współczesny człowiek odczuwa pragnienie świętości. Mimo zjawiska dechrystianizacji i krytycznego nastawienia wobec nauczania Kościoła, to ostatnie zajmuje uprzywilejowane miejsce we wszelkich wysiłkach dążących do jednoczenia ludzi pomiędzy sobą. Człowiek bowiem, jak mówi św. Jan Paweł II, nie może siebie do końca zrozumieć bez Chrystusa.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Drożków

ks. Robert Decker (2010-08-02)

Drożków, Lubanice, Łukawy, Surowa

Drożków
    68-200 Żary
  • tel.: 68-4000003

Drożków – 18:00 (sobota), 9:45; Lubanice – 8:00, 12:30

Powstała z podziału parafii w Bieniowie i parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Żarach. Lubanice, które od 1945 były kościołem filialnym Bieniowa, w 1979 r. zostały przyłączone do Drożkowa.