Trzebiel

Miłość chodzi po Woodstocku
ks. Rafał Jarosiewicz
Miłość chodzi po Woodstocku
Jest to książka, która wspaniale pokazuje jak wielka jest Miłość Boga, że kiedy zaufamy Bogu, to możemy bez problemu stawić czoła przeciwnościom losu i iść z miłością do innych ludzi.

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski - Trzebiel

ks. Andrzej Szkwarek (2007-08-01)

Trzebiel, Bukówka - (3 km), Jagłowice - (3 km), Kałki Dolne - (5 km), Kałki Górne - (1 km), Kamienica - (2 km), Królów - (2 km), Olszyna - (5 km), Siedlec - (4 km)

• Żarska 26
    68-212 Trzebiel
  • tel.: 68-375-50-58

TRZEBIEL – 9:00, 11:00, 12:30

Istnienie pierwszych kościołów w Trzebielu datuje się na średniowiecze, z tych czasów pochodzą ruiny kościoła, którego wnętrze w XVI w. zostało podzielone na dwie części - katolicką i protestancką. W czasach późniejszych podział ten przybrał charakter narodowy (część łużycka i niemiecka), istniał on aż do XX w. Parafia w Trzebielu została wydzielona z parafii w Tuplicach. Od 1964 r. istnieje jako samodzielny wikariat.