Wicina

parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Siostra Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca

Siostra Łucja to niezwykle ważna osobowość portugalskiego katolicyzmu XX wieku. Jako Pastuszka z Fatimy, która wraz z Franciszkiem i Hiacyntą dostąpiła w 1917 roku widzenia Matki Bożej, jest uznana za dziecko szczególnie błogosławione i wybrane do rozpowszechniania w świecie przesłania Bożego pokoju i zbawienia. Jako karmelitanka, uważana za osobę uprzywilejowaną w swym oddaniu Bogu i służbie Kościołowi, cieszy się ogromnym zaufaniem wiernych, zaufaniem zakotwiczonym w jej wyjątkowej posłudze powierniczki Matki Bożej.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Wicina

ks. Jan Krawczyk (2007-08-01)

Wicina, Bieszków - (2 km), Guzów - (2 km), Rostoki - (1,5 km), Stara Woda Duża - (12 km), Stara Woda Mała - (13 km), Tuchola Duża - (12 km), Tuchola Mała - (10 km), Zabłocie - (5 km)

Wicina
    68-320 Jasień Żarski
  • tel.: 68-371-04-78

WICINA – 13:00; TUCHOLA ŻARSKA – 11:30; ZABŁOCIE – 10:00; BIESZKÓW – 8:30; STARA WODA – 16:00

Parafia Wicina w latach powojennych była filią parafii w Jasieniu. Przez 13 lat Wicinę obsługiwał wikariusz parafii Jasień. W roku 1964 r. został mianowany jej proboszczem.

Ewa czuje inaczej