Lubsko

parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Siostra Maria Łucja od Jezusa i Niepokalanego Serca

Siostra Łucja to niezwykle ważna osobowość portugalskiego katolicyzmu XX wieku. Jako Pastuszka z Fatimy, która wraz z Franciszkiem i Hiacyntą dostąpiła w 1917 roku widzenia Matki Bożej, jest uznana za dziecko szczególnie błogosławione i wybrane do rozpowszechniania w świecie przesłania Bożego pokoju i zbawienia. Jako karmelitanka, uważana za osobę uprzywilejowaną w swym oddaniu Bogu i służbie Kościołowi, cieszy się ogromnym zaufaniem wiernych, zaufaniem zakotwiczonym w jej wyjątkowej posłudze powierniczki Matki Bożej.

Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny - Lubsko

ks. Marian Bumbul (1998-08-20)

Rezydenci

Lubsko: Bankowa, Baśniowa, Błotna, Boczna, Bohaterów, Chopina, Chrobrego, Dąbrowskiego, Dębowa, Farbiarska, Fredry, Gdańska, Grunwaldzka, Hubalczyków, Jasieńska, Jasna, Jodłowa, Kanałowa, Kopernika, Kosynierów, Kościuszki, Krakowskie Przedmieście, Krasińskiego, Krótka, Krucza, XX-Lecia (nieparz. od 17, parz. od 32), Letnia, 22-go Lipca, Lubuska, Mickiewicza, Moniuszki, Nadrzeczna, Nawiniec, Norwida, Paderewskiego, Parkowa, Plater, Podgórna, Podmokła, Pokoju, Popławskiego, Poznańska, Al. K. Pułaskiego, Racławicka, Reymonta, Sienkiewicza, Skalskiego, Sportowa, Staffa, Strażacka, Sucharskiego, Szpitalna, pl. Świerczewskiego, Traugutta, Urocza, Warszawska, Al. Wojska Polskiego, pl. Wolności, Zamkowa, Zana, Zapolskiej, Zieleniecka, Żagańska, Żarska, Żeromskiego, Białków, Budziechów, Raszyn (6 km)

• Kościuszki 18
    68-300 Lubsko
  • tel.: 68-372-06-28, 68-372-15-88

LUBSKO – pw. Nawiedzenia NMP 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 18:00, DPS 16:00 - sobota; szpital 18:00 - sobota; RASZYN – 8:30; BIAŁKÓW – 8:45;

Parafia powstała wskutek podziału parafii NSPJ w Lubsku. Erygowana została przez bpa Józefa Michalika, ówczesnego Ordynariusza Diecezji. Do najistotniejszych przeżyć religijnych młodej parafii można zaliczyć: peregrynację Kopii Obrazu MB Rokitniańskiej (1989 r.) oraz Misje Św. i bezpośrednio złączona z nimi uroczystość nawiedzenia parafii przez Kopię Jasnogórskiego Obrazu MB Częstochowskiej (13-14.1992 r.). 3.08.1991 r. wyrusza po raz pierwszy piesza pielgrzymka z Lubska na Jasną Górę. 28.05.1995 r. odbyły się pierwsze w historii parafii prymicje nowo wyświęconego kapłana, ks. A. Wawrzysiuka.