Pław

Błogosławieni, święci, szczęśliwi
abp Grzegorz Ryś
Błogosławieni, święci, szczęśliwi
Za życia rzadko uważani za świętych. Zazwyczaj nie pasowali do kanonu. Radykalni, nieprzewidywalni, nie wiadomo było, co o nich myśleć. Arcyludzcy w swoich słabościach, pasji i uporze. Piotr, gdyby żył kilka wieków później, byłby ekskomunikowany. Mikołaj rozdawał prezenty prostytutkom. Rita żyła rozdarta między dwiema rodzinami, których członkowie mordowali się nawzajem.

Parafia pw. św. Elżbiety Portugalskiej - Pław

ks. Marek Zintara (2006-08-01)

Pław, Brzeźnica - (3 km), Budynia - (6 km), Ciemnice - (6 km), Dąbie - (3 km), Gola - (7,5 km), Gronów - (2 km), Szczawno - (3 km)

PŁAW – 11:30; CIEMNICE – 8:30; DĄBIE LUBUSKIE – 13:00; GRONÓW – 18:00 - sobota; SZCZAWNO – 10:00, DPS 16:00 - sobota

Parafia została wydzielona w 1971 r. z parafii w Krośnie Odrz.