Pyrzany

O świętym dziewictwie
św. Augustyn, św. Augustyn z Hippony
O świętym dziewictwie
Starożytna literatura monastyczna obejmuje swym zakresem wiele bardzo różnych gatunkowo form. Wśród reprezentujących ją utworów znajdziemy szeroko rozumiane dzieła hagiograficzne, wczesne reguły mnisze, listy, dialogi, kazania oraz dzieła, których nie da się zakwalifikować do żadnego z wymienionych wyżej rodzajów literackich. Kryterium, jakie pozwala łączyć te pisma w jedną kategorię, nie ma charakteru literackiego, ale wyłącznie ideowy.

Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - Pyrzany

ks. Stanisław Dochniak (1999-01-15)

Pyrzany - 280, Białczyk - 126 (3 km), Boguszyniec - 71 (4 km), Nowiny Wielkie - 1228 (4 km), Świerkocin - 176 (3 km)

Pyrzany