Kwielice

Nasze małżeństwo potrzebuje lekarstwa
Robert Barnes, Rosemary Barnes
Nasze małżeństwo potrzebuje lekarstwa
Pozostawianie żółtych samoprzylepnych karteczek na lodówce, rozmowa podczas oglądania telewizji czy czytania gazety, wymiana faktów lub informacji... Czy nie tak często właśnie wygląda porozumiewanie się między mężem i żoną?

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Kwielice

ks. Stanisław Jażdżewski (2012-08-01)

Kwielice - 405, Duża Wólka - 60 (3 km), Kurów Mały - 72 (7 km), Obiszów Duży - 75 (3 km), Obiszów Mały - 228 (1 km), Ogorzelec - 55 (1 km), Turów - 120 (3 km)

Kwielice
    67-220 Grębocice
  • tel.: 76 831-50-04

Kwielice – 8:00, 12:00; Obiszów – 9:15; Turów – 10:30.

Pierwsza wzmianka o parafii w Kwielicach pochodzi z 1297 r.. Kościół pw. św. Michała Archanioła został wzniesiony w późnym średniowieczu. Do roku 1810 Kwielice należały do Opactwa Augustianów - Kanoników Regularnych w Żaganiu. Z Kwielic pochodzi ks. Edward Müller (1818-1895) - Apostoł Berlina. Od roku 1926 pracują w parafii SS. św. Jadwigi.