Kwielice

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Niewolnik Maryi
o. Battista Cortinovis SMM
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Niewolnik Maryi
Ta książka to opowieść o życiu i pasji jednego z największych świętych w dziejach Kościoła, autora Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. To historia człowieka, którego miłość do Matki Bożej ukształtowała całe pokolenia wielkich świętych, jak Maksymilian M. Kolbe czy Jan Paweł II, który zawdzięcza mu swoje motto Totus Tuus.

Parafia pw. św. Michała Archanioła - Kwielice

ks. Stanisław Jażdżewski (2012-08-01)

Kwielice - 405, Duża Wólka - 60 (3 km), Kurów Mały - 72 (7 km), Obiszów Duży - 75 (3 km), Obiszów Mały - 228 (1 km), Ogorzelec - 55 (1 km), Turów - 120 (3 km)

Kwielice
    67-220 Grębocice
  • tel.: 76 831-50-04

Kwielice – 8:00, 12:00; Obiszów – 9:15; Turów – 10:30.

Pierwsza wzmianka o parafii w Kwielicach pochodzi z 1297 r.. Kościół pw. św. Michała Archanioła został wzniesiony w późnym średniowieczu. Do roku 1810 Kwielice należały do Opactwa Augustianów - Kanoników Regularnych w Żaganiu. Z Kwielic pochodzi ks. Edward Müller (1818-1895) - Apostoł Berlina. Od roku 1926 pracują w parafii SS. św. Jadwigi.

Ewa czuje inaczej