Kosieczyn

Żyj bez ograniczeń
John C. Maxwell
Żyj bez ograniczeń
Słowo „zdolność” często traktujemy jak ograniczające nas prawo natury. Łatwiej przychodzi nam określenie, co przekracza nasze możliwości, niż co jest dla nas możliwe. Czyżby większości z nas nie udało się zwiększyć własnego potencjału, ponieważ pozwoliliśmy, by to, co uważamy za własne zdolności, nas definiowało? A co jeśli nasze ograniczenia wcale nas nie ograniczają?

Parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - Kosieczyn

ks. Zdzisław Przybysz (2003-08-18)

Kosieczyn, Kręcko - (4 km), Kręcko Winnica - (4 km), Nowa Wieś - (6 km), Stardzewo - (7 km)

• Główna 51
    Kosieczyn
    66-210 Zbąszynek
  • tel.: 68 384-97-18

Kosieczyn – 9:30, 12:30; Kręcko – 11:00; Nowa Wieś – 8:00.

Parafia Kosieczyn od początku swego istnienia była katolicką. Po jej utworzeniu w 1406 r., przystąpiono do budowy drewnianego kościoła, który ukończono w 1408 r. W 1945 r., z powodu braku księży na tych terenach, a jednocześnie większej liczby wiernych w Zbąszynku, siedzibę parafii przeniesiono do Zbąszynka. Dopiero 28.06.1957 r., na prośbę wiernych, dokonano podziału parafii w Kosieczynie, tworząc jednocześnie parafię w Zbąszynku.