Kosieczyn

parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Barwy Chorału ton pierwszy

Barwy Chorału to wyjątkowa edycja ukazująca chorał gregoriański nie tylko jako muzykę sakralną, ale  jako kod do zrozumienia europejskiej kultury w ośmiu duchowych odsłonach. Choć każda z ośmiu płyt  serii jest dziełem samym w sobie, jednak wyrafinowane gusta odkryją niesamowitą satysfakcję z porównywania ze sobą wszystkich ośmiu tonów.

Parafia pw. świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - Kosieczyn

ks. Zdzisław Przybysz (2003-08-18)

Kosieczyn, Kręcko - (4 km), Kręcko Winnica - (4 km), Nowa Wieś - (6 km), Stardzewo - (7 km)

• Główna 51
    Kosieczyn
    66-210 Zbąszynek
  • tel.: 68 384-97-18

Kosieczyn – 9:30, 12:30; Kręcko – 11:00; Nowa Wieś – 8:00.

Parafia Kosieczyn od początku swego istnienia była katolicką. Po jej utworzeniu w 1406 r., przystąpiono do budowy drewnianego kościoła, który ukończono w 1408 r. W 1945 r., z powodu braku księży na tych terenach, a jednocześnie większej liczby wiernych w Zbąszynku, siedzibę parafii przeniesiono do Zbąszynka. Dopiero 28.06.1957 r., na prośbę wiernych, dokonano podziału parafii w Kosieczynie, tworząc jednocześnie parafię w Zbąszynku.

Ewa czuje inaczej