Złotnik

Dzienniczek s. Faustyny [OPRAWA MIĘKKA] [MAŁY FORMAT]
św. Faustyna Kowalska
Dzienniczek s. Faustyny [OPRAWA MIĘKKA] [MAŁY FORMAT]
Dzieło zaliczane jest do pereł literatury mistycznej w historii Kościoła. Ukazuje miłosierną miłość Boga do człowieka poprzez doświadczenie mistyczne prostej zakonnicy ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia - s. M. Faustyny Kowalskiej oraz jej prorocką misję głoszenia światu orędzia Miłosierdzia.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Złotnik

ks. Ireneusz Semkło (2008-06-30)

Złotnik, Lubomyśl

Złotnik
    68-200 Żary
  • tel.: 68-374-12-93

Złotnik – 8:00, 11:30; Lubomyśl – 9:30

Erekcji parafii dokonał bp Bolesław Kominek. Została wydzielona z parafii Żary. Pierwszym proboszczem parafii został ks. Józef Jurkowski - dotychczasowy wikariusz parafii w Żarach. W skład parafii wchodziły następujące miejscowości: Złotnik, Lubomyśl oraz Olszyniec (tylko do 1959 r.). Mieszkańcy Złotnika to repatrianci przybyli z terenów Zaolzia, Kresów Wschodnich (górale Czadeccy) i Beskidu Żywieckiego.

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.