Złotnik

Opowiadania siostry Anny
s. Anna Mikołajewicz ASC
Opowiadania siostry Anny
Co to za zawód „dobry człowiek”, jak zaadresować list do Pana Jezusa, dlaczego należy się uśmiechać? Na te i inne pytania odpowiada dzieciom siostra Anna, autorka wielu opowiadań dla najmłodszych.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Złotnik

ks. Ireneusz Semkło (2008-06-30)

Złotnik, Lubomyśl

Złotnik
    68-200 Żary
  • tel.: 68-374-12-93

Złotnik – 8:00, 11:30; Lubomyśl – 9:30

Erekcji parafii dokonał bp Bolesław Kominek. Została wydzielona z parafii Żary. Pierwszym proboszczem parafii został ks. Józef Jurkowski - dotychczasowy wikariusz parafii w Żarach. W skład parafii wchodziły następujące miejscowości: Złotnik, Lubomyśl oraz Olszyniec (tylko do 1959 r.). Mieszkańcy Złotnika to repatrianci przybyli z terenów Zaolzia, Kresów Wschodnich (górale Czadeccy) i Beskidu Żywieckiego.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.