Bogdaniec

Zanim poprosisz ją o rękę
Michael Pearl
Zanim poprosisz ją o rękę
Jak znaleźć żonę? Jak rozpoznać, czy dana kobieta będzie dobrą żoną? Skąd mogę mieć pewność, że akurat ta albo inna dziewczyna jest dla mnie odpowiednia? Od czego powinienem zacząć? Czym się kierować? Wybór żony to dla faceta najważniejsza rzecz pod słońcem. Jedyną sprawą, która przewyższa ją znaczeniem, jest kwestia zbawienia, a więc osobiste poznanie Chrystusa i złożenie w Nim swojej nadziei.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Bogdaniec

ks. Gabriel Stożek (1997-08-20)

Bogdaniec - 1078, Gostkowice - 86 (8 km), Jeninek - 79 (5 km), Jeniniec - 261 (5 km), Krzyszczyna - 149 (7 km), Krzyszczynka - 68 (8 km), Kwiatkowice - 268 (2 km), Motylewo - 188 (2 km), Podjenin - 161 (6 km), Roszkowice - 49 (8 km), Włostów - 81 (8 km)

• Mickiewicza 7
    66-450 Bogdaniec
  • tel.: 95-751-00-38

Bogdaniec - 8:30, 13:00; Jeniniec - 18:00 - sobota; Podjenin - 10:00; Włostów - 11:30

Katolicka parafia Bogdaniec rozpoczyna swoją działalność od poł. 1945 r. Wcześniej miejscowość ta była filią protestanckiej parafii w Jeninie. Pierwszymi katolickimi duszpasterzami byli OO. Kapucyni z parafii Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. W dniach 10-11.10.1962 r. parafię nawiedza Kopia Cudownego Obrazu M. B. Częstochowskiej. Po wyremontowaniu kościołów w Bogdańcu i Włostowie, ks. bp Wilhelm Pluta dokonał ich poświęcenia w 1978 r.