Bogdaniec

Modlitwa Jezusowa
Mnich Kościoła Wschodniego
Modlitwa Jezusowa
Modlitwa Jezusowa jest „sercem prawosławia”. Praktykują ją unici, łacinnicy są nią zainteresowani, nawet niektórzy anglikanie czy protestanci oddają się z zapałem tej metodzie. Ona jest naszym wspólnym dziedzictwem, czymś więcej niż przejawem prywatnej pobożności; wkracza bowiem i przenika sferę liturgii. Jej implikacje i możliwości zasługują na uważne rozważenie. Niech te karty natchną do jej praktykowania licznych Czytelników!

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Bogdaniec

ks. Gabriel Stożek (1997-08-20)

Bogdaniec - 1078, Gostkowice - 86 (8 km), Jeninek - 79 (5 km), Jeniniec - 261 (5 km), Krzyszczyna - 149 (7 km), Krzyszczynka - 68 (8 km), Kwiatkowice - 268 (2 km), Motylewo - 188 (2 km), Podjenin - 161 (6 km), Roszkowice - 49 (8 km), Włostów - 81 (8 km)

• Mickiewicza 7
    66-450 Bogdaniec
  • tel.: 95-751-00-38

Bogdaniec - 8:30, 13:00; Jeniniec - 18:00 - sobota; Podjenin - 10:00; Włostów - 11:30

Katolicka parafia Bogdaniec rozpoczyna swoją działalność od poł. 1945 r. Wcześniej miejscowość ta była filią protestanckiej parafii w Jeninie. Pierwszymi katolickimi duszpasterzami byli OO. Kapucyni z parafii Krzyża Św. w Gorzowie Wlkp. W dniach 10-11.10.1962 r. parafię nawiedza Kopia Cudownego Obrazu M. B. Częstochowskiej. Po wyremontowaniu kościołów w Bogdańcu i Włostowie, ks. bp Wilhelm Pluta dokonał ich poświęcenia w 1978 r.

Powołania z parafii

Warto być ojcem