Wilków Głogowski

Siła modlitwy wstawienniczej
Cyril John
Siła modlitwy wstawienniczej
Modlitwa wstawiennicza nie jest zarezerwowana dla specjalnej grupy ludzi, którzy mają szczególny dar. Słowo Boże mówi nam jasno, że wezwany jest do niej każdy chrześcijanin. Ofiara Chrystusa jest pełna i doskonała – mimo to Jezus w swoim nieskończonym uniżeniu wybrał człowieka na partnera, by odnowić świat. Pragnie, byśmy przez wstawiennictwo czuwali nad takimi sytuacjami, w których Duch Święty musi działać dzisiaj z całą mocą. Zachęca nas do decyzji, by – jak Mojżesz – stanąć w wyłomie i orędować za ludźmi zranionymi grzechem.

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Wilków Głogowski

ks. Bogdan Niparko (2003-08-18)

Wilków Głogowski - 522, Gola Drzewiecka -312 (15 km), Klucze - 156 (3 km), Krzekotów - (4 km)

• ul. Spółdzielcza 57
    Wilków Głogowski
    67-200 Głogów
  • tel.: 76 833-16-79

Wilków Głogowski – 9:00, 11:00.

Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1357 r. Pierwotnie kościół pw. Wszystkich Świętych. Za czasów reformacji został przejęty przez protestantów i dopiero w 1654 r. zwrócony katolikom. Spalony przez Kozaków w pierwszej połowie XVIII w., a dzięki fundacji Ferdynanda Lichnowskiego odbudowany w 1769 r.

Krokodyl dla ukochanej