Wilków Głogowski

Droga do prawdy
Wilfrid Stinissen OCD
Droga do prawdy
Chcąc zbliżyć się do naszej prawdziwej tożsamości, mamy próbować krok po kroku przejrzeć nasze iluzje i stanąć w rzeczywistości z naszymi pustymi, zranionymi rękami. Pierwsza iluzja, z którą mamy się zmierzyć, jest ta, że nie mamy już jakichkolwiek iluzji. Zwykliśmy mieć ich wiele, ciasno nimi omotani tak, że czujemy się nimi zabezpieczeni przed okropną rzeczywistością. Byłby to wielki krok naprzód, gdybyśmy potrafili rzeczywistość – a nie nasze iluzje – przyjąć jako miarę i normę. „To się nie zgadza”, mówisz. „Z czym” – pytam – „z rzeczywistością czy z iluzjami?”.

Parafia pw. św. Jana Nepomucena - Wilków Głogowski

ks. Bogdan Niparko (2003-08-18)

Wilków Głogowski - 522, Gola Drzewiecka -312 (15 km), Klucze - 156 (3 km), Krzekotów - (4 km)

• ul. Spółdzielcza 57
    Wilków Głogowski
    67-200 Głogów
  • tel.: 76 833-16-79

Wilków Głogowski – 9:00, 11:00.

Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1357 r. Pierwotnie kościół pw. Wszystkich Świętych. Za czasów reformacji został przejęty przez protestantów i dopiero w 1654 r. zwrócony katolikom. Spalony przez Kozaków w pierwszej połowie XVIII w., a dzięki fundacji Ferdynanda Lichnowskiego odbudowany w 1769 r.

Urzekająca