Głogów

Droga doskonałości [PODRĘCZNE]
św. Teresa od Jezusa
Droga doskonałości [PODRĘCZNE]
Teresa pisze – a właściwie mówi, gdyż ona, pisząc, zawsze prowadzi dialog, zwraca się do czytelnika-słuchacza lub do Boga – dlatego, że inni tego chcą. Pisząc pragnie pozostawać cały czas w przestrzeni posłuszeństwa (spowiednik, siostry), gdyż ma świadomość, że tylko wówczas będzie w stanie napisać coś, co nie zaszkodzi innym na ich drodze życia. „Primum non nocere”. Ta podstawowa zasada będzie jej towarzyszyć na wszystkich stronach tego dzieła.

Parafia pw. Kościół Rektoralny pw. św. Alberta Chmielowskiego - Głogów

ks. Radosław Szymański (2011-08-25)

• Staromiejska 17
    Głogów

Fragment dekretu erekcyjnego:

Mając na względzie potrzeby duszpasterskie i administracyjne Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie, jak również kierując się troską o dobro duchowe wiernych Głogowa, z dniem 25 sierpnia 2011 r. – w myśl art. 7, ust. 2, pkt. 1 ustawy z 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej  Polskiej (Dz.U. Nr 29, poz. 154 z 1989 r.) oraz w oparciu o przepisy zawarte w kan. 556-563 Kodeksu Prawa Kanonicznego – ustanawiam Kościół Rektoralny pw. św. Alberta Chmielowskiego w Głogowie przy ulicy Staromiejskiej 17.
Dotychczasową kaplicę filialną parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie czynię kościołem rektoralnym, nadając jej tytuł św. Alberta Chmielowskiego. Liturgiczny obchód tytułu kościoła w randze uroczystości przypada 17 czerwca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami liturgicznymi, odpust zupełny oraz cząstkowy można zyskać z okazji tytularnego święta jedynie w bazylikach mniejszych, sanktuariach, kościołach katedralnych, konkatedralnych i parafialnych.
Kościół rektoralny znajduje się w granicach Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie (dekanat Głogów – św. Mikołaja) i posiada publiczną kościelną osobowość prawną w oparciu o przepisy kan. 114 i kan. 115 KPK.

Ewa czuje inaczej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.