Głogów

Największe tajemnice duszy
Jerzy Zieliński OCD
Największe tajemnice duszy
Przed człowiekiem podejmującym swą życiową wędrówkę stoi wiele zadań. Bez wątpienia najważniejszym jest nabycie umiejętności życia do wewnątrz. W głębiach duszy, gdzie nieustannie przebywa Trójca Święta, znajdują się bowiem odpowiedzi na najważniejsze pytania tyczące się jej początków, misji i przeznaczenia.

Parafia pw. Kościół Rektoralny pw. św. Alberta Chmielowskiego - Głogów

ks. Radosław Szymański (2011-08-25)

• Staromiejska 17
    Głogów

Fragment dekretu erekcyjnego:

Mając na względzie potrzeby duszpasterskie i administracyjne Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie, jak również kierując się troską o dobro duchowe wiernych Głogowa, z dniem 25 sierpnia 2011 r. – w myśl art. 7, ust. 2, pkt. 1 ustawy z 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej  Polskiej (Dz.U. Nr 29, poz. 154 z 1989 r.) oraz w oparciu o przepisy zawarte w kan. 556-563 Kodeksu Prawa Kanonicznego – ustanawiam Kościół Rektoralny pw. św. Alberta Chmielowskiego w Głogowie przy ulicy Staromiejskiej 17.
Dotychczasową kaplicę filialną parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie czynię kościołem rektoralnym, nadając jej tytuł św. Alberta Chmielowskiego. Liturgiczny obchód tytułu kościoła w randze uroczystości przypada 17 czerwca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami liturgicznymi, odpust zupełny oraz cząstkowy można zyskać z okazji tytularnego święta jedynie w bazylikach mniejszych, sanktuariach, kościołach katedralnych, konkatedralnych i parafialnych.
Kościół rektoralny znajduje się w granicach Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie (dekanat Głogów – św. Mikołaja) i posiada publiczną kościelną osobowość prawną w oparciu o przepisy kan. 114 i kan. 115 KPK.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.