Głogów

Droga do prawdy
Wilfrid Stinissen OCD
Droga do prawdy
Chcąc zbliżyć się do naszej prawdziwej tożsamości, mamy próbować krok po kroku przejrzeć nasze iluzje i stanąć w rzeczywistości z naszymi pustymi, zranionymi rękami. Pierwsza iluzja, z którą mamy się zmierzyć, jest ta, że nie mamy już jakichkolwiek iluzji. Zwykliśmy mieć ich wiele, ciasno nimi omotani tak, że czujemy się nimi zabezpieczeni przed okropną rzeczywistością. Byłby to wielki krok naprzód, gdybyśmy potrafili rzeczywistość – a nie nasze iluzje – przyjąć jako miarę i normę. „To się nie zgadza”, mówisz. „Z czym” – pytam – „z rzeczywistością czy z iluzjami?”.

Parafia pw. Kościół Rektoralny pw. św. Alberta Chmielowskiego - Głogów

ks. Radosław Szymański (2011-08-25)

• Staromiejska 17
    Głogów

Fragment dekretu erekcyjnego:

Mając na względzie potrzeby duszpasterskie i administracyjne Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie, jak również kierując się troską o dobro duchowe wiernych Głogowa, z dniem 25 sierpnia 2011 r. – w myśl art. 7, ust. 2, pkt. 1 ustawy z 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej  Polskiej (Dz.U. Nr 29, poz. 154 z 1989 r.) oraz w oparciu o przepisy zawarte w kan. 556-563 Kodeksu Prawa Kanonicznego – ustanawiam Kościół Rektoralny pw. św. Alberta Chmielowskiego w Głogowie przy ulicy Staromiejskiej 17.
Dotychczasową kaplicę filialną parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie czynię kościołem rektoralnym, nadając jej tytuł św. Alberta Chmielowskiego. Liturgiczny obchód tytułu kościoła w randze uroczystości przypada 17 czerwca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami liturgicznymi, odpust zupełny oraz cząstkowy można zyskać z okazji tytularnego święta jedynie w bazylikach mniejszych, sanktuariach, kościołach katedralnych, konkatedralnych i parafialnych.
Kościół rektoralny znajduje się w granicach Parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie (dekanat Głogów – św. Mikołaja) i posiada publiczną kościelną osobowość prawną w oparciu o przepisy kan. 114 i kan. 115 KPK.

Warto naprawić małżeństwo

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.