Zielona Góra

Żyj zgodnie ze swoimi pragnieniami
Todd Duncan
Żyj zgodnie ze swoimi pragnieniami
Niezależnie od tego, jak teraz wygląda twoje życie, czy też jak je odbierasz, na remont nigdy nie jest ani za późno, ani za wcześnie.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Zielona Góra

ks. Andrzej Suchorski (2013-06-17)

Ulice: Błotna, Borówkowa, Bukowa, Chłodna, Chynowska, Dębowa, Drzymały, Grzybowa, Jastrzębia, Jesienna, Jeżynowa, Jodłowa, Łężycka, Malinowa, Orzechowa, Poziomkowa, Poznańska, Sosnowa, Szpakowa, Truskawkowa, Żurawinowa

• ul. Chynowska 1
  • tel.: 68-325-56-92
  • email: napisz email »

8:00, 10:00, 12:00, 15:00 - I niedziela miesiąca

Styl halowy, bud. 1982-84 r., pośw. 17-12-1984 r.

Ludność parafii wywodzi się z dawnych Ziem Polskich, tj. Pogranicza polsko-rumuńskiego, Wileńszczyzny, a także z województw centralnych i zachodnich Polski. Przez prawie 40 lat punktem sakralnym była tymczasowa kaplica, poświęcona MB Niepokalanie Poczętej. Obsługiwana była przez kapłanów z par. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Wzrost liczby mieszkańców, włączenie Chynowa w obręb miasta Zielona Góra przyśpiesza dojrzewanie myśli o budowie kaplicy. Ponieważ warunki społeczno-polityczne nie sprzyjały budowaniu obiektów sakralnych, pierwotnie miało więc chodzić o punkt katechetyczny. Poświęcenia nowej salki-kaplicy dokonał bp Wilhelm Pluta, 19 grudnia 1982 r. Dwa lata później dokonano rozbudowania kaplicy. Erekcji parafii dokonał ks. bp Ordynariusz Wilhelm Pluta.

Ewa czuje inaczej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.