Zielona Góra

Biografia. Św. Teresa z Avila
Joseph Perez
Biografia. Św. Teresa z Avila
Niniejsza książka nie stanowi nowej biografii Teresy od Jezusa. Zamiarem  autora jest właściwe ukazanie karmelitanki z Avila na tle ówczesnej Hiszpanii. Joseph Perez zadał sobie pytanie, w jaki sposób kobiecie takiej jak Teresa udało się znacząco wpłynąć na świat mężczyzn, jakże podejrzliwy w stosunku do idei i praktyk religijnych, odbiegających od powszechnie uznawanej normy.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Zielona Góra

ks. Andrzej Suchorski (2013-06-17)

Ulice: Błotna, Borówkowa, Bukowa, Chłodna, Chynowska, Dębowa, Drzymały, Grzybowa, Jastrzębia, Jesienna, Jeżynowa, Jodłowa, Łężycka, Malinowa, Orzechowa, Poziomkowa, Poznańska, Sosnowa, Szpakowa, Truskawkowa, Żurawinowa

• ul. Chynowska 1
  • tel.: 68-325-56-92
  • email: napisz email »

8:00, 10:00, 12:00, 15:00 - I niedziela miesiąca

Styl halowy, bud. 1982-84 r., pośw. 17-12-1984 r.

Ludność parafii wywodzi się z dawnych Ziem Polskich, tj. Pogranicza polsko-rumuńskiego, Wileńszczyzny, a także z województw centralnych i zachodnich Polski. Przez prawie 40 lat punktem sakralnym była tymczasowa kaplica, poświęcona MB Niepokalanie Poczętej. Obsługiwana była przez kapłanów z par. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze. Wzrost liczby mieszkańców, włączenie Chynowa w obręb miasta Zielona Góra przyśpiesza dojrzewanie myśli o budowie kaplicy. Ponieważ warunki społeczno-polityczne nie sprzyjały budowaniu obiektów sakralnych, pierwotnie miało więc chodzić o punkt katechetyczny. Poświęcenia nowej salki-kaplicy dokonał bp Wilhelm Pluta, 19 grudnia 1982 r. Dwa lata później dokonano rozbudowania kaplicy. Erekcji parafii dokonał ks. bp Ordynariusz Wilhelm Pluta.

Warto pokochać teściową

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.