Zielona Góra

Pieśni dla Pana
o. Włodzimierz Zatorski OSB
Pieśni dla Pana
W 2003 roku ukazały się drukiem po raz pierwszy moje egzystencjalne refleksje na temat niektórych psalmów. Robiłem je przede wszystkim dla siebie samego, aby lepiej wejść w odmawianą codziennie w chórze liturgię godzin. Równolegle z refleksjami nad psalmami podobnie robiłem w odniesieniu do pieśni, których obecnie mamy w liturgii godzin bardzo dużo. W końcu udało się opublikować prawie wszystkie rozważania.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego - Zielona Góra

ks. Paweł Łobaczewski (2016-08-01)

Kancelaria

Kancelaria czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30, z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Ulice: Augustowska, Bałtycka, Dereszowa, Giżycka, Graniczna, Jeździecka, Karowa, Kaszubskie Osiedle, Kętrzyńska, Kucykowa, Mrągowska, Olsztyńska, Polanka, Pomorskie Osiedle, Przewalskiego, Raculka, Róży Wiatrów, Rumakowa, Stajenna Strzemienna, Suwalska, Szosa Kisielińska, Śląskie Osiedle, Tarpanowa, Wyścigowa, Zielony Las

8:00; 9:30; 11:00 (dla dzieci); 12:30; 18:30

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.