Zielona Góra

Klucz do Biblii
David Pawson
Klucz do Biblii
Wiele osób nie rozumie całościowego przesłania Pisma świętego, ponieważ nie posiada wystarczającej wiedzy ani na jej temat, ani na temat kontekstu kulturowego, w jakim powstawała. Ta książka odpowiada – księga po księdze – na takie pytania jak: Z jaką księgą mamy do czynienia? Kiedy została napisana? Kto jest jej autorem? Przede wszystkim zaś pokazuje, dlaczego dana księga została napisana i jaki jest zasadniczy cel jej istnienia. Odpowiedzi na te pytania przypominają „klucz” otwierający dostęp do treści Biblii i pomagają w pełni zrozumieć jej najgłębsze przesłanie.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego - Zielona Góra

ks. Paweł Łobaczewski (2016-08-01)

Kancelaria

Kancelaria czynna w środy i piątki w godz. od 16:30 do 17:30, z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości kościelnych

Ulice: Augustowska, Bałtycka, Dereszowa, Giżycka, Graniczna, Jeździecka, Karowa, Kaszubskie Osiedle, Kętrzyńska, Kucykowa, Mrągowska, Olsztyńska, Polanka, Pomorskie Osiedle, Przewalskiego, Raculka, Róży Wiatrów, Rumakowa, Stajenna Strzemienna, Suwalska, Szosa Kisielińska, Śląskie Osiedle, Tarpanowa, Wyścigowa, Zielony Las

8:00; 9:30; 11:00 (dla dzieci); 12:30; 18:30

Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego powstała na terenie nowo tworzonej dzielnicy Zielonej Góry. Odpowiedzialnym za rozpoczęcie starań o budowę kościoła był ks. kan. Konrad Herrmann. 5.07.1987 r., ks. bp Józef Michalik, przy udziale ok. 2000 osób uroczyście poświęcił plac budowy. Od tego dnia w każdą niedzielę, na placu odprawiano Mszę św. Postawiono prowizoryczny barak-kaplicę oraz pomieszczenie do tymczasowego zamieszkania kapłana. W sierpniu 1988 r. erygowano samodzielny wikariat. Jego rektorem został mianowany ks. Zbigniew Stekiel. 20.06.1991 r. wykończono kaplicę adoracyjną, w której odtąd odprawiane są Msze św. w dni powszednie. 29.11.1992 r. ks. bp Józef Michalik poświęcił dużą kaplicę nawy bocznej, która jednorazowo może pomieścić ok. 900 osób i na wiele lat zaspokoi potrzeby wiernych tutejszej parafii.

Warto pokochać teściową

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.