Zielona Góra

Błogosławiony Jan Beyzym
Ludwik Grzebień SJ
Błogosławiony Jan Beyzym
Dotąd biografowie ograniczali się do przedstawiania heroicznej pracy Jana Beyzyma wśród trędowatych na Madagaskarze, nie wnikali natomiast do źródeł jego poświęcenia. W albumie odmalowano więc nieznane dzieje szlacheckiego rodu Beyzymów, zamieszkałego przez kilka wieków na Wołyniu, losy bł. Jana w zakonie jezuitów, jego pełną poświęcenia pracę wśród młodzieży spod trzech zaborów w konwiktach jezuickich, bohaterską pracę wśród trędowatych na Madagaskarze, w końcu jego kult i beatyfikację.

Parafia pw. św. brata Alberta Chmielowskiego - Zielona Góra

ks. Zygmunt Zimnawoda (2014-07-01)

Rezydenci

Kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, środa, piątek godz. 16:00 - 17:00.

Spowiedź św.

Batorego (nieparz. 71 - do końca, parz. 118 - do końca), Dekoracyjna, Elektronowa, Energetyków (nieparzyste), Jagiellonki, Konstruktorów, Krasińskiego, Mechaników, Ruczajowa, Rusałki, Rzeźniczaka, Spawaczy, Strumykowa, Technologów, Trasa Północna, Zdrojowa, Al. Zjednoczenia (102a), Zamoyskiego, Źródlana, część Łężyca - Czarnkowo: Apartamentowa, Budowlanych, Irysowa, Inżynierska, Jagodowa, Makowa, Murarska, Malinowa, Maciejkowa, Poziomkowa, Różana, Tulipanowa.

7:00, 9:00, 10:00 kościół filialny Matki Bożej Fatimskiej w Zielonej Górze – Łężycy, 10:15 dla rodziców z małymi dziećmi, 11:15 Suma, 12:30 dla dzieci szkolnych, 16:30 od września do czerwca, 18:30, 20:30 lipiec i sierpień

Parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego powstała z podziału parafii Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

Jako tymczasowe miejsce kultu służyła kaplica znajdująca się w byłym hotelu Zakładu „Zastal”, przekazanym na własność parafii. Budynek ten spełnia również rolę mieszkania dla pracujących tam księży. Prezbiterium: obraz przedstawiający św. Alberta Chmielowskiego. Kościół parafialny nowowybudowany przy ul. Źródlanej, służy liturgii od 2002 r.

Ewa czuje inaczej

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.