Siedlnica

Moja droga do domu Ojca
Ingrid Trobisch
Moja droga do domu Ojca
Książka opowiada o najważniejszej drodze odbywanej przez człowieka – o jego drodze do Wieczności. Jest jednocześnie pamiętnikiem i głęboką refleksją nad tym, co w naszym życiu jest najważniejsze w perspektywie śmiertelnej choroby. Pozycja ta jest dokumentem na temat życia i działalności Ingrid Trobisch, która nie tylko słowem, ale całym życiem głosiła Ewangelię.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła - Siedlnica

ks. Bolesław Gumieniuk (2001-08-22)

Rezydenci

Siedlnica, Czerlejewo - (3 km), Jędrzychowice - (4 km), Kowalewo - (4 km), Łęgoń - (6 km), Olbrachcice - (4 km)

• Siedlnica 39
    67-406 Siedlnica
  • tel.: 65-540-08-25

Siedlnica – 10:30; Jędrzychowice – 12:00; Olbrachcice – 9:00

Pierwotnie kościołem prafialnym był kościół w Kowalewie, drewniany, zbudowany w 1200 r. p.w. św. Jakuba. Zniszczony w połowie XIV w., następnie odbudowany w 1360 r. zostaje dołączony jako kościół filialny do Świdnicy (Siedlnicy). Obecny kościół pochodzący z XIII w. był w XV w. pod patronatem rodziny Kotwiczów. W XVI w. rodzina ta przyjmując wyznanie luterańskie, oddaje świątynię swoim współwyznawcom. W ich rękach jest do 1709 r. W tym też roku, wyrokiem Trybunału w Piotrkowie Trybunalskim, zwrócono go katolikom. W czasie starań o odzyskanie kościoła zginęli dwaj kapłani: ks. Sośnicki i J. Rachwalski. Od 1945 r., po zakończeniu działań wojennych, przybyła tu ludność z różnych terenów Polski.