Siedlnica

Otwórzmy się na Ducha Świętego
O. Bartłomiej Kucharski OCD
Otwórzmy się na Ducha Świętego
Książka ojca Bartłomieja Kucharskiego, karmelity bosego, powstała jako owoc przygotowań do przyjęcia łaski wylania Ducha Świętego, praktykowanego jako seminarium odnowy życia chrześcijańskiego we wspólnotach charyzmatycznych.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła - Siedlnica

ks. Bolesław Gumieniuk (2001-08-22)

Rezydenci

Siedlnica, Czerlejewo - (3 km), Jędrzychowice - (4 km), Kowalewo - (4 km), Łęgoń - (6 km), Olbrachcice - (4 km)

• Siedlnica 39
    67-406 Siedlnica
  • tel.: 65-540-08-25

Siedlnica – 10:30; Jędrzychowice – 12:00; Olbrachcice – 9:00

Pierwotnie kościołem prafialnym był kościół w Kowalewie, drewniany, zbudowany w 1200 r. p.w. św. Jakuba. Zniszczony w połowie XIV w., następnie odbudowany w 1360 r. zostaje dołączony jako kościół filialny do Świdnicy (Siedlnicy). Obecny kościół pochodzący z XIII w. był w XV w. pod patronatem rodziny Kotwiczów. W XVI w. rodzina ta przyjmując wyznanie luterańskie, oddaje świątynię swoim współwyznawcom. W ich rękach jest do 1709 r. W tym też roku, wyrokiem Trybunału w Piotrkowie Trybunalskim, zwrócono go katolikom. W czasie starań o odzyskanie kościoła zginęli dwaj kapłani: ks. Sośnicki i J. Rachwalski. Od 1945 r., po zakończeniu działań wojennych, przybyła tu ludność z różnych terenów Polski.

Warto być ojcem