Siedlnica

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Niewolnik Maryi
o. Battista Cortinovis SMM
Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort. Niewolnik Maryi
Ta książka to opowieść o życiu i pasji jednego z największych świętych w dziejach Kościoła, autora Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. To historia człowieka, którego miłość do Matki Bożej ukształtowała całe pokolenia wielkich świętych, jak Maksymilian M. Kolbe czy Jan Paweł II, który zawdzięcza mu swoje motto Totus Tuus.

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Apostoła - Siedlnica

ks. Bolesław Gumieniuk (2001-08-22)

Rezydenci

Siedlnica, Czerlejewo - (3 km), Jędrzychowice - (4 km), Kowalewo - (4 km), Łęgoń - (6 km), Olbrachcice - (4 km)

• Siedlnica 39
    67-406 Siedlnica
  • tel.: 65-540-08-25

Siedlnica – 10:30; Jędrzychowice – 12:00; Olbrachcice – 9:00

Pierwotnie kościołem prafialnym był kościół w Kowalewie, drewniany, zbudowany w 1200 r. p.w. św. Jakuba. Zniszczony w połowie XIV w., następnie odbudowany w 1360 r. zostaje dołączony jako kościół filialny do Świdnicy (Siedlnicy). Obecny kościół pochodzący z XIII w. był w XV w. pod patronatem rodziny Kotwiczów. W XVI w. rodzina ta przyjmując wyznanie luterańskie, oddaje świątynię swoim współwyznawcom. W ich rękach jest do 1709 r. W tym też roku, wyrokiem Trybunału w Piotrkowie Trybunalskim, zwrócono go katolikom. W czasie starań o odzyskanie kościoła zginęli dwaj kapłani: ks. Sośnicki i J. Rachwalski. Od 1945 r., po zakończeniu działań wojennych, przybyła tu ludność z różnych terenów Polski.

Seks jakiego nie znacie