Szlichtyngowa

Sztuka okazywania miłości dorosłym dzieciom
Gary Chapman, Ross Campbell
Sztuka okazywania miłości dorosłym dzieciom
Podczas gdy twoje dziecko najmniejszym kosztem próbuje sprostać nowym, bardzo wymagającym warunkom otaczającego świata, ty możesz mieć odczucie, że stajesz wobec nieoczekiwanego: wobec bardzo ci bliskiego dorosłego, który jest niedojrzały i nieproduktywny. I zachodzisz w głowę: Jak mogę pomóc komuś, kto zachowuje się tak, jakby nie wydoroślał?

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Szlichtyngowa

Szlichtyngowa, Dryżyna - (3 km), Górczyna - (1 km), Puszcza - (1 km), Wyszanów - (3 km)

• Rynek 28
    67-407 Szlichtyngowa
  • tel.: 65-540-72-25

Szlichtyngowa – 8:00, 11:00, 17:00 (od VI do VIII: 18:00)

Miasto zostało założone w 1644 r. na terenie wsi Górczyny, będącej własnością rodziny Szlichtyngów. Ludność zamieszkująca te tereny, w większości była wyznania ewangelickiego. Zbudowany w 1645 r. zbór, dopiero po II wojnie światowej, gdy ludność niemiecka opuściła ten teren, został w dniu 28.08.1946 r. przekazany przez Okręgowy Urząd Likwidacyjny w Poznaniu w zarząd i użytkowanie parafii Zamysłów. Po wyremontowaniu został poświęcony w 1947 r. Do tego czasu wszystkie nabożeństwa odbywały się w wybudowanej przez mniejszość katolicką w 1932 r. kaplicy p.w. Matki Bożej Bolesnej. Ze względów duszpasterskich, dekretem Bpa W. Pluty z dnia 26.04.1974 r. przeniesiono siedzibę parafii Zamysłów do Szlichtyngowej. Kościół parafialny, ten drewniany z XVII w. ufundowany przez założyciela Szlichtyngowej Jana Szlichtynga, spłonął w godzinach rannych dnia 14 kwietnia 1995 r. w Wielki Piątek. Ocalał tylko drewniany, dębowy krzyż stojący blisko kościoła. Nowo odbudowany kościół parafialny został poświęcony przez Ks. Bp. Ordynariusza Adama Dyczkowskiego 9 maja 1999r.