Łysiny

Kiedy zapada noc
Wilfrid Stinissen OCD
Kiedy zapada noc
Na drodze ku większej prostocie modlitwy niezawodnym przewodnikiem jest św.Jan od Krzyża. Naucza on, byśmy na modlitwie byli mniej gadatliwi, mniej aktywni, a nade wszystko rezygnowali z poziomu "zmysłowego", emocjonalnego, na rzecz odnajdywania głębszych pokładów, które on nazywa "duchem". W tzw. "nocy zmysłów" dokonuje się przejście od medytacji do kontemplacji.

Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej - Łysiny

ks. Bogumił Baszko (2010-08-02)

Łysiny, Pszczółkowo - (5 km), Tylewice - (2 km), Wygnańczyce - (2 km)

Łysiny
    67-400 Wschowa
  • tel.: 065-540-96-08

Łysiny – 8:00, 11:30; Tylewice – 9:30

Lokacja miejscowości Łysiny i budowa kościoła nastąpiła w XIII w. Na początku XVI w. świątynia została zajęta przez luteran. W latach 1866-1867 zbudowano nowy kościół. Świątynia, została ufundowana przez dziedziczkę tej wsi Nimfę Kęszycką. Wiosną 1945 r. opuszczone przez Niemców wioski zamieszkali wierni z kilku rejonów Polski: lwowskiego, wileńskiego, poznańskiego, kieleckiego i rzeszowskiego.