Konradowo

Nie bój się, wierz tylko
Józef Witko OFM
Nie bój się, wierz tylko
Myślą przewodnią książki stają się słowa Jezusa wypowiedziane do Jaira, przełożonego synagogi, którego córka zachorowała i zmarła: „Nie bój się, wierz tylko, a twoja córka będzie ocalona”. Książka składa się z trzech części: rozważań, modlitw o uzdrowienie i uwolnienie oraz świadectw ludzi o działaniu Ducha Świętego w ich życiu.

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła - Konradowo

ks. Ryszard Dudek (2005-07-01)

Konradowo, Kandlewo, Małe Drzewce, Nowe Drzewce, Stare Drzewce

Konradowo
    67-400 Wschowa
  • tel.: 65-540-94-13

Konradowo – 8:00, 11:00; Stare Drzewce – 18:00 (sobota), 9:30

W 1307 r. Konradowo zostało darowane przez Księcia Henryka III z Głogowa na rzecz nowo utworzonego klasztoru SS. Klarysek w Głogowie. Wzmianka o parafii pochodzi z 1373 r., a o budowie kościoła p.w. św. Jakuba Apostoła Starszego z 1376 r. Z chwilą erekcji parafii wprowadzono system prawa i obowiązku patronatu kościelnego. Od tego czasu aż do XIX w. archidiakon głogowski sprawował przewidziane prawem wizytacje kościelne w imieniu biskupa wrocławskiego. Po sekularyzacji Zakonu Klarysek w 1812 r. parafię włączono do biskupstwa poznańskiego. Po I wojnie światowej, od 1920 r. parafia należała do Prałatury Pilskiej, a od 1945 r. do Administracji Apostolskiej w Gorzowie Wlkp. Od 1972 r. należy do diecezji gorzowskiej. Dzięki staraniom miejscowego proboszcza ks. Bolesława Dratwy, 11.11.1979 r. dokonano intronizacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Pocieszenia. W latach 1950-1970 Ordynariat Gorzowski, chcąc uchronić dom parafialny przy kościele w Starych Drzewcach przed zajęciem go przez ówczesne władze państwowe, usiłował tam stworzyć samodzielny wikariat, z przeznaczeniem na dom księży emerytów, mianując, obok proboszcza w Konradowie, wikariusza substytuta z uprawnieniami proboszcza w Starych Drzewcach, lub zamiennie. Obecnie Stare Drzewce są filią parafii Konradowo, a dom parafialny jest używany na rekolekcje i wypoczynek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Warto pokochać teściową