Toporów

Miłość ponad wszystko
O. Stanisław Jarosz OSPPE
Miłość ponad wszystko
Tym razem o. Jarosz odkłamuje zmierzch miłości małżeńskiej, rzucając na nią nowe światło w perspektywie wiary. Zadbał o to, by jego opracowanie stało się pomocne dla każdego: dla tych, którzy przeżyli w małżeństwie już wiele lat; dla tych, którzy stoją dopiero na jego progu; dla tych, którzy są w małżeństwie szczęśliwi; dla tych, którzy w małżeństwie się „męczą” oraz dla młodych, którzy małżeństwo mają przed sobą

Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej - Toporów

ks. Janusz Jóźwiakowski (1990-10-30)

Toporów, Czyste - (4 km), Kłodnica - (5 km), Kosobudz - (10 km), Niedźwiedź - (5 km), Poźrzadło - (5 km), Toporek - (1 km), Troszki - (5 km), Zamęt - (12 km)

• ul. Kościelna 2
    66-233 Toporów
  • tel.: 68-341-10-86

Toporów – 11:00; Kosobudz – 13:00; Niedźwiedź – 9:00; Poźrzadło – 14:30

Po zakończeniu II wojny światowej teren parafii został zasiedlony przez ludność zza Buga, bądź z centralnych terenów Polski. Od maja do listopada 1945 r. przeprowadzono gruntowny remont poewangelickiej świątyni, która wcześniej służyła za spichlerz dla wojsk sowieckich i dostosowano ją do potrzeb Kościoła katolickiego. Ogromną pomocą w zakupie najbardziej potrzebnych naczyń i szat liturgicznych służyła Liga Katolicka zza granicy.

Urzekająca