Skąpe

Żywy różaniec
Małgorzata Pabis
Żywy różaniec
Wszystkim czcicielom Maryi przybliżamy postać Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, oraz obietnice Matki Bożej dla odmawiających tę piękną modlitwę. Jako przekonujące dopełnienie zamieszczamy historie tych, którzy dzięki różańcowi wyprosili dla siebie i innych szczególne łaski

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - Skąpe

ks. Zbigniew Dymitruk (2010-08-02)

Skąpe, Darnawa - (5 km), Przetocznica - (6 km), Radoszyn - (4 km)

• Skape 97
    66-213 Skąpe
  • tel.: 68-341-93-80

Skąpe – 11:00; Darnawa – 8:00; Radoszyn – 9:30

Duszpasterstwo w parafii Skąpe rozwija się od 1949 r. Z parafii tej, do dnia dzisiejszego, utworzono dwie nowe parafie: Kije w 1980 r. oraz Cibórz w 1990 r. Radoszyn, obecna filia parafii Skąpe, do roku 1945 był samodzielną placówką duszpasterską. Tamtejszy proboszcz obsługiwał katolików zamieszkałych w w okolicznych wioskach rozproszonych między Świebodzinem a Sulechowem.

Warto pokochać teściową