Lubrza

Światło świętego ojca Pio
Patrick Sbalchiero
Światło świętego ojca Pio
„Światło świętego ojca Pio” to niepowtarzalna szansa, by zajrzeć głęboko w dusze wielkiego kapłana, poznać jego przejmujące medytacje na temat Aniołów, Matki Bożej, Kościoła, rodziny, grzechu oraz demonów. Za sprawa tych tekstów stają się nam bliskie mistyczne przeżycia ojca Pio, łaska gorącej wiary w Boga, fizyczne zmagania z szatanem, a także całkowicie przyziemne doświadczenia niesienia pomocy chorym, ubogim i zniewolonym przez zło.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela - Lubrza

ks. Marek Konkol SDB (2007-06-24)

Lubrza, Bucze - (5 km), Buczyna - (5 km), Mostki - (13 km), Nowa Wioska - (1,5 km), Przełazy -(15 km), Staropole - (5 km), Zagaje - (6 km), Zagórze - (8 km)

• ul. 3-go Maja 3
    66-218 Lubrza
  • tel.: 68-381-30-95

Lubrza – 9:00, 12:00; Bucze – 14:00; Nowa Wioska – 10:30; Mostki – 10:30; Przełazy – 12:00; Staropole – 9;00; Zagaje – 14:00

Początkowe dzieje osady i parafii Lubrza łączą się z cysterskim opactwem w Paradyżu. Do tego bowiem opactwa należała Lubrza od 1246 r. Cystersi z opactwa paradyskiego przez kilka wieków otaczali opieką duszpasterską wiernych w Lubrzy i w okolicznych wioskach, krzewiąc kulturę duchową i materialną. Oni też wznieśli w Lubrzy pierwszy kościół ok. 1670 r. Ten z nieznanych przyczyn uległ prawdopodobnie zniszczeniu. W 1945 r., w czasie działań wojennych, kościół lubrzański został spalony, a ostatni proboszcz niemiecki zastrzelony. Po zakończeniu wojny życie parafialne skupiło się wokół dawnego zboru protestanckiego poświęconego i dostosowanego do potrzeb kościoła katolickiego.

Dzikie serce