Zielona Góra

Dziennik pokładowy. Osobisty przewodnik
John Eldredge
Dziennik pokładowy. Osobisty przewodnik
Przez cały dzień, od rana do wieczora, dokonujemy wyborów. Skąd wiemy, jak to robić? Mamy dwa wyjścia. Możemy trudzić się samodzielnie i ze wszystkich sił starać się samemu szukać  jak najlepszego  rozwiązania. A możemy tez zwrócić się do Boga. Zacząć uczyć się słuchać Jego głosu. Naprawdę. On do nas mówi i podsuwa nam wskazówki. Dzień po dniu.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Zielona Góra

ks. Roman Litwińczuk (2016-08-01)

Rezydenci

Czynna w środy i piątki

Spowiedź św.

Codziennie podczas Mszy św. o godz. 7:00 oraz pół godziny przed Mszą św. o godz. 10:00 i 18:00

Ulice: 1-go Maja nieparzyste od początku do 7; parzyste 2-4, Aleja Konstytucji 3-go Maja nieparzyste, Armii Krajowej, Dąbrowskiego Generała Jarosława nieparzyste, Dąbrówki, Długa nieparzyste, Grottgera Artura nieparzyste, Jedności, Jelenia, Kasprowicza Jana, Krakusa, Krośnieńska, Krucza, Kupiecka parzyste od 32 do końca, Lisia, Lisowskiego Kazimierza, Łąkowa, Mariacka, Mickiewicza Adama nieparzyste 1-9, Miodowa, Młyńska, Moniuszki Stanisława nieparzyste 1-11, parzyste 4-6, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego Leopolda nieparzyste 1-25, Osadnicza, Pl. Powstańców Wlkp., Pl. Słowiański, Pod Filarami nieparzyste, Polna, Powstańców Warszawy, Reja Mikołaja, Rymarska, Składowa, Słoneczna, Sobieskiego Jana, Stary Rynek wszystkie od 13 do 25, Studzianki, Szarych Szeregów, Św. Trójcy, Świętojańska, Wandy, Węglowa, Wiejska, Wojska Polskiego parzyste do 84, nieparzyste 1-25, Zamkowa, Zjednoczenia nieparzyste 1-11, parzyste od początku do 98, Żeromskiego Stefana parzyste.

7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:30, 18:30; w VII i VIII także o 20:30

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.