Zielona Góra

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście
O. Zacharias Thudippara
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście
Pytasz, jaki jest sens życia, tęsknisz za pokojem, radością i miłością, może jesteś rozczarowany czy zmęczony? Przeczytaj tę książkę. Ojciec Zacharias pomoże Ci wsłuchać się w słowa Jezusa, doświadczyć ich i żyć nimi z pomocą Ducha Świętego. Dzięki temu będziesz się modlił z większą radością i odczujesz moc modlitwy.

Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Zielona Góra

ks. Roman Litwińczuk (2016-08-01)

Rezydenci

Czynna w środy i piątki

Spowiedź św.

Codziennie podczas Mszy św. o godz. 7:00 oraz pół godziny przed Mszą św. o godz. 10:00 i 18:00

Ulice: 1-go Maja nieparzyste od początku do 7; parzyste 2-4, Aleja Konstytucji 3-go Maja nieparzyste, Armii Krajowej, Dąbrowskiego Generała Jarosława nieparzyste, Dąbrówki, Długa nieparzyste, Grottgera Artura nieparzyste, Jedności, Jelenia, Kasprowicza Jana, Krakusa, Krośnieńska, Krucza, Kupiecka parzyste od 32 do końca, Lisia, Lisowskiego Kazimierza, Łąkowa, Mariacka, Mickiewicza Adama nieparzyste 1-9, Miodowa, Młyńska, Moniuszki Stanisława nieparzyste 1-11, parzyste 4-6, Morwowa, Objazdowa, Okulickiego Leopolda nieparzyste 1-25, Osadnicza, Pl. Powstańców Wlkp., Pl. Słowiański, Pod Filarami nieparzyste, Polna, Powstańców Warszawy, Reja Mikołaja, Rymarska, Składowa, Słoneczna, Sobieskiego Jana, Stary Rynek wszystkie od 13 do 25, Studzianki, Szarych Szeregów, Św. Trójcy, Świętojańska, Wandy, Węglowa, Wiejska, Wojska Polskiego parzyste do 84, nieparzyste 1-25, Zamkowa, Zjednoczenia nieparzyste 1-11, parzyste od początku do 98, Żeromskiego Stefana parzyste.

7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:30, 18:30; w VII i VIII także o 20:30

Konstrukcja szachulcowa na rzucie krzyża, dwukondygnacyjny, całość wsparta na słupach dębowych, bud. w latach 1746-1748, wieża budowana etapami, zakończenie bud. 1828r. Do 1945r. był kościołem ewangelickim, pośw. 1.12.1946r. Prezbiterium: ołtarz zbud. z drewna w 1748r.; w centralnej jego części obraz Matki Bożej Częstochowskiej z 1995r.

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.