Żagań

parafia pw. św. Józefa

Źródło i szczyt - Sacrosanctum Concilium

Odnowa liturgii po Soborze Watykańskim II była i jest przedmiotem wielu refleksji. Napisano na ten temat wiele książek i artykułów, przeprowadzono wiele sympozjów i konferencji naukowych, poruszano ten temat na rekolekcjach kapłańskich tak dla biskupów, jak i prezbiterów. Wyrazem troski o formację liturgiczną są rekolekcje Mysterium fascinans orga­ni­zowane przez Naukowe Koło Liturgiczne Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie. Referaty (konferencje) na nich wygłoszone zostają wydane w publikacji Źródło i szczyt. Konstytucja o liturgii świętej Sacrosanctum Concilium dzisiaj.

Parafia pw. św. Józefa - Żagań

Żagań (św. Józefa) – 8:00, 10:30; Żagań (Krzyża Św.) – 12:00