Żary

parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Święta Mała Arabka - Skuteczni święci

Mariam Baouardy (1846-1878), s. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, karmelitanka, znana powszechnie jako Święta Mała Arabka. Żywa księga miłości realizująca miłość do Boga i ludzi w stopniu heroicznym; spiesząca z pomocą każdemu potrzebującemu. Kwiat Ziemi Świętej będący znakiem pojednania, Maleńka Nic ucząca nas pokory oraz posłuszeństwa i całkowitego zaufania Bogu. Wzywająca nas do otwarcia na działanie Ducha Świętego, nieformalnie nazywana patronką Odnowy w Duchu Świętym i patronką pokoju. Orędowniczka we wszelkich trudnych, a nawet beznadziejnych sytuacjach życiowych.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Żary

ks. Tadeusz Dobrucki (1996-12-03)

Rezydenci

WNMP – 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 18:00; DOS – 8:00