Zielona Góra

Niebo przemówiło
Carver Alan Ames
Niebo przemówiło
Wszyscy pragniemy, by Bóg dotknął naszych serc, oczekujemy z utęsknieniem Jego bliskości i słów, podczas codziennej modlitwy. Jeden z największych współczesnych mistyków, Carver Alan Ames, autor książki Oczami Jezusa”, otrzymał niezwykły dar wyjątkowej bliskości Jezusa, Matki Bożej oraz Świętych Kościoła. Najcudowniejsze przesłania, które usłyszał podczas rozmów z Panem oraz tymi, którzy czerpią radość ze szczęścia wiecznego, zapisał właśnie w tej książce.

Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca - Zielona Góra

ks. Leszek Kazimierczak (1994-03-19)

Rezydenci

Biuro parafialne czynne: Poniedziałek, wtorek, sobota, godz. 19.00 - 20.00

Spowiedź św.

Spowiedź 20 minut przed każdą Mszą świętą.

Ulice: Agrestowa, Aleja Wojska Polskiego nieparzyste od 35 do końca; parzyste od 96 do końca, Ananasowa, Bananowa, Braci Gierymskich, Budziszyńska, Ceramiczna, Chełmońskiego Józefa, Cisowa, Cyprysowa, Cytrynowa, Dworkowa, Działkowa, Fajansowa, Figowa, Foluszowa, Francuska 2a, 2,4,6,8, Grabowa, Hoffmana, Jesionowa, Kamionkowa, Keramzytowa, Klinkierowa, Kokosowa, Kossaka Juliusza, Kręta, Leśna, Magnacka, Malczewskiego Jacka, Michałowskiego Piotra, Migdałowa, Modrzewiowa, Olchowa, Porcelanowa, Porzeczkowa, Prosta, Różana, Szlachecka, Świerkowa, Wrzosowa, Wyczółkowskiego Leona, Zacisze, Zaściankowa.

7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:30, 18:00, 20:00; hspicjum - 10:00

Parafia została utworzona wskutek podziału parafii zielonogórskich. Jako wikariat samodzielny od 1.07.1993 r. Erekcji parafii dokonał bp Adam Dyczkowski 19 marca 1994 r. Funkcję kościoła parafialnego spełnia kaplica p.w. św. Józefa.

Do wspólnoty parafialnej należy ponad sześć tysięcy osób, przy czym ilość parafian systematycznie się zwiększa, ponieważ osiedla mieszkaniowe nadal się rozbudowują. Kościół znajduje się przy ulicy Prostej 47, tuż obok obiektów należących do Uniwersytetu Zielonogórskiego. Świątynia otoczona jest kompleksem zabudowań, w skład którego wchodzą: plebania, kawiarnia, "Dom Seniora - Hospicjum", dzwonnica oraz znajdująca się po drugiej stronie ulicy stajnia.

Na terenie parafii działają liczne grupy modlitewne i duszpasterskie. W budynku Hospicjum znajduje się świetlica opiekuńczo ? wychowawcza dla naszych najmłodszych parafian. Każdego roku parafianie mają możliwość uczestniczenia w pielgrzymkach do miejsc świętych. Na terenie parafii znajduje się Szkoła Podstawowa numer 18, Pogotowie Opiekuńcze, Gimnazjum nr 1 oraz campus "B" Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Dzikie serce

Jeśli posiadasz zdjęcia z parafii, możesz je przesłać na adres admin@diecezja.zgora.pl, a ja je tu umieszczę.