Lipinki Łużyckie

Żyj bez ograniczeń
John C. Maxwell
Żyj bez ograniczeń
Słowo „zdolność” często traktujemy jak ograniczające nas prawo natury. Łatwiej przychodzi nam określenie, co przekracza nasze możliwości, niż co jest dla nas możliwe. Czyżby większości z nas nie udało się zwiększyć własnego potencjału, ponieważ pozwoliliśmy, by to, co uważamy za własne zdolności, nas definiowało? A co jeśli nasze ograniczenia wcale nas nie ograniczają?

Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego - Lipinki Łużyckie

ks. Andrzej Tomkowski (2002-12-12)

Lipinki Łużyckie, Boruszyn, Cisowa, Jaryszów, Pietrzyków, Piotrowice, Suchleb, Tyliczki, Zajączek

• ul. Główna 11
    68-213 Lipinki Łużyckie
  • tel.: 68-362-62-95

Lipinki Łużyckie – 8:00, 11:00, 18:00 - sobota; Boruszyn – 12:30; Pietrzyków – 9:30

Organizacja parafii rozpoczyna się na przełomie 1945/46 r., wraz z napływem ludności z Kresów Wschodnich (woj. tarnopolskie). Parafia ta obejmowała swoim zasięgiem 16 wiosek. W 1947 r. odbyła się pierwsza wizytacja kanoniczna, w trakcie której 929 osób przyjęło sakrament bierzmowania. Systematyczne nabożeństwa odbywały się w Lipinkach Łużyckich, Sieniawie Żarskiej oraz Grotowie. W 1957 r. powstaje nowa parafia w Grotowie, a w 1966 r. samodzielny wikariat w Sieniawie Żarskiej. W roku 1962 parafia pozbawiona została duszpasterza w wyniku aresztowania ks. Kazimierza Klee za działalność podziemną w czasie wojny. Zastępstwo przejęli księża z Żar. W 1972 r. parafia w Lipinkach Łużyckich przechodzi pod jurysdykcję diecezji gorzowskiej.

Warto być ojcem