Bieniów

parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Źródło i szczyt - Sacrosanctum Concilium

Odnowa liturgii po Soborze Watykańskim II była i jest przedmiotem wielu refleksji. Napisano na ten temat wiele książek i artykułów, przeprowadzono wiele sympozjów i konferencji naukowych, poruszano ten temat na rekolekcjach kapłańskich tak dla biskupów, jak i prezbiterów. Wyrazem troski o formację liturgiczną są rekolekcje Mysterium fascinans orga­ni­zowane przez Naukowe Koło Liturgiczne Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundację Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie. Referaty (konferencje) na nich wygłoszone zostają wydane w publikacji Źródło i szczyt. Konstytucja o liturgii świętej Sacrosanctum Concilium dzisiaj.

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - Bieniów

ks. Andrzej Woch (2013-12-21)

Bieniów, Białowice, Biedrzychowice, Dąbrowiec, Włostów

• ul. Dolna 2
    68-204 Bieniów
  • tel.: 68-374-15-70

Bieniów 8:00, 11:00; Białowice – 13:00; Biedrzychowice – 9:30; Włostów – 18:00 (sobota).

Ewa czuje inaczej