Żary

Kobieta silna płeć
Ks. Andrzej Zwoliński
Kobieta silna płeć
W dziejach naszej cywilizacji kobieta długo była lekceważona i traktowana przedmiotowo. W XV wieku przed Chrystusem niewolnica w Asyrii kosztowała 100 gram ołowiu, a w Egipcie dwie krowy i dwa cielęta. W Kościele, zgodnie z nauką Jezusa, naturalne jest równouprawnienie kobiety. Święty Tomasz z Akwinu pisze, że "jeśli chodzi o rzeczy duchowe, kobieta nie różni się od mężczyzny".

Parafia pw. Matki Bożej Szkaplerznej - Żary

ks. Ryszard Gas (2006-08-01)

Dworcowa, Krajowej Rady Narodowej, Lelewela, Łąkowa, Marszowska, Niepodległości, Osadnicza, Pionierów, Powstańców Wlkp., Pułaskiego, Sikorskiego, Strażacka, Szklarska, Westerplatte, Al. Wojska Polskiego (nieparz. 31-57, parz. 100-138), Wyzwolenia, Zachodnia; Szczepanów

Żary (MB Szkaplerznej) – 18:00 (sobota), 9:00, 11:00, 16:00; Szczepanów – 13:00