Przemków

O życiu kontemplacyjnym
Julian Pomeriusz
O życiu kontemplacyjnym
Najbardziej znanym traktatem Pomeriusza okazał się traktat O życiu kontemplacyjnym, chociaż w najstarszych przekazach brak jednoznacznej informacji na jego temat. Nie znaczy to wcale, że już współcześni Pomeriuszowi tego dzieła nie znali. Wprawdzie wspomniani autorzy wprost tego tytułu nie wymieniają, ale z informacji przez nich przekazanych można wnioskować, że traktat znali.

Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Przemków

ks. Krzysztof Mrukowicz (2010-08-02)

Przemków: Brzozowa, Ceglana, Dworcowa, Fabryczna Garncarska, Głogowska, Górska, Karpowa, pl. Kościelny, Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Leśna Górka, 10 lutego, Lipowa, Młyńska, Nowa, os. Głogowskie, Owcza, Polna, Ratuszowa, Sikorskiego, Słoneczna, Stawowa, Strumykowa, Strzelecka, Szprotawska, Świerczewskiego, Wilcza, Winogrodzka, Wiśniowa, pl. Wolności, Zamkowa, Żymierskiego; Krępa - 5 km, Łężyce -3 km, Ostaszów - 5 km, Piotrowice - 5 km, Szklarki - 3 km, Wilkocin - 5 km, Wysoka - 8 km

• Ratuszowa 6