Sulęcin

parafia pw. św. Henryka

Gorzkie żale

„Gorzkie żale”, zbiór pieśni o Matce Pańskiej, po raz pierwszy zostały uroczyście odprawione w pierwsza niedziele Wielkiego Postu – 13 marca 1707 roku, w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie. Treść nabożeństwa opiera się na ewangelicznym opisie męki Jezusa oraz tekstach ze Starego Testamentu, takich jak Psalm 22 oraz Pieśni o Cierpiącym Jahwe z Księgi Izajasza.

Parafia pw. św. Henryka - Sulęcin

ks. Piotr Mazurek (1997-08-20)

Rezydenci

SULĘCIN – św. Henryka 11:00, 13:00, 19:00 - od VI do VIII tylko 13:00; – św. Mikołaja 7:30, 9:00, 10:30, 13:30 - od IX do V, 18:00; 20:00 - od VII do VIII; OSTRÓW – 12:30; ŻUBRÓW – 10:15; TURSK PDPS - 11:30