Smolno Wielkie

Łzy. Tajemnica Płaczącej Madonny z Syrakuz
Annalisa Lorenzi
Łzy. Tajemnica Płaczącej Madonny z Syrakuz
29 sierpnia 1953 roku na via degli Orti w Syrakuzach, w domu ciężko chorej młodej kobiety, Antoniny Giusto, znajdująca się nad wezgłowiem łóżka gipsowa płaskorzeźba przedstawiająca Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny zaczęła ronić łzy. Zauważyła to właśnie Antonina, która w tym samym momencie odzyskała utracony w czasie choroby wzrok i została uzdrowiona z innych dolegliwości.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Smolno Wielkie

ks. Sławomir Kukla (2003-10-07)

Smolno Wielkie, Ostrzyce - (4 km), Podlegórz - (11 km), Radowice - (9 km), Smolno Małe - (3 km)

WIELKIE – 9:00, 13:00; OSTRZYCE – 12:00; PODLEGÓRZ – 10:30

Po II wojnie światowej teren obecnej parafii został zamieszkany przez ludność polską, pochodzenia wschodniego. Początkowo Smolno Wielkie było filią parafii Klenica.

Krokodyl dla ukochanej