Smolno Wielkie

Bądź niepowstrzymany
Ruben Gonzalez
Bądź niepowstrzymany
Odwaga prowadząca do osiągnięcia celu składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest wola rozpoczęcia, działania w oparciu o wiarę i śmiałego dążenia do celu bez gwarancji sukcesu. Drugą  - wola wytrwałości, determinacji, odmowy rezygnacji i gotowość pracowania ciężej niż ktokolwiek inny.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Smolno Wielkie

ks. Sławomir Kukla (2003-10-07)

Smolno Wielkie, Ostrzyce - (4 km), Podlegórz - (11 km), Radowice - (9 km), Smolno Małe - (3 km)

WIELKIE – 9:00, 13:00; OSTRZYCE – 12:00; PODLEGÓRZ – 10:30

Po II wojnie światowej teren obecnej parafii został zamieszkany przez ludność polską, pochodzenia wschodniego. Początkowo Smolno Wielkie było filią parafii Klenica.