Smolno Wielkie

Dziennik duszy
Papież Jan XXIII
Dziennik duszy
Pontyfikat Jana XXIII, czyli Angelo Giuseppe Roncallego (1881-1963), chociaż trwał zaledwie pięć lat, odmienił oblicze Kościoła. Trudno przecenić znaczenie zwołanego przezeń II Soboru Watykańskiego, ogłoszenia encyklik społecznych (Mater et Magistra i Pacem in terris), a także zmiany sposobu traktowania przez Kościół wyznawców innych religii chrześcijańskich, Żydów i niewierzących. Sam Papież zjednywał sobie ludzi skromnością, poczuciem humoru, dystansem do samego siebie.

Parafia pw. Chrystusa Króla - Smolno Wielkie

ks. Sławomir Kukla (2003-10-07)

Smolno Wielkie, Ostrzyce - (4 km), Podlegórz - (11 km), Radowice - (9 km), Smolno Małe - (3 km)

WIELKIE – 9:00, 13:00; OSTRZYCE – 12:00; PODLEGÓRZ – 10:30

Po II wojnie światowej teren obecnej parafii został zamieszkany przez ludność polską, pochodzenia wschodniego. Początkowo Smolno Wielkie było filią parafii Klenica.

Warto być ojcem