Smogóry

parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Święty Ojciec Pio - Skuteczni święci

Święty Ojciec Pio (1887-1968), święty naszych czasów, stygmatyk, mistyk, uzdrowiciel z chorób duchowych i fizycznych. Święty nas wszystkich, do którego możemy się zwrócić z każdą radością i troską, gdyż nas zapewnił: „Każdy może powiedzieć: Ojciec jest cały mój”. Nie zostawił nas bez pomocy: „Po mojej śmierci będę mógł czynić więcej dobra. Moja prawdziwa misja zacznie się dopiero po mojej śmierci”

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Smogóry

ks. Edward Wojciechowski (1997-08-20)

• 69-214 Smogóry
  • tel.: 95-757-70-16

SMOGÓRY – pw. Najśw. Serca Pana Jezusa 13:00; pw. Miłosierdzia Bożego 8:30; GRABNO – 10:00; LUBIEŃ – 11:30;

Najstarsza wzmianka o wiosce pochodzi z 1405 r. Wtedy istniała już parafia katolicka i kościół. Dalsze losy parafii katolickiej nie są znane. Wiadomo, że do r. 1945 mieszkańcy byli wyznania ewangelickiego. Po wymianie ludności niemieckiej na polską w 1945 r. ks. Michał Kądziołka odbudował kościół i nadał mu tytuł Najświętszego Serca PJ. W r. 1985 bp W. Pluta dokonał erekcji nowej parafii w Smogórach, która powstała z podziału parafii św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim. Siedzibą parafii została miejscowość Lubień.

Dzikie serce