Słubice

Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci
Jarosław Szarek, Joanna Szarek
Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci
"Kocham Polskę. Historia Polski dla naszych dzieci" to zaproszenie dzieci i rodziców do domowej, rodzinnej przygody z historią, tradycją, dziejami i bohaterami narodowymi.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - Słubice

ks. Andrzej Gerej CM (2004-06-25)

SŁUBICE – 7:30, 9:00, 11:00, 12:30, 18:00; BISKUPICE STARE – 10:00; BISKUPICE NOWE – 11:15; KUNOWICE – 8:30, 12:30; RYBOCICE – 11:00, 16:30 - I sobota

Do roku 1945 obecne miasto Słubice, położone po prawej stronie rzeki Odry było dzielnicą Frankfurtu. W tej części istniała tylko kaplica cmentarna, z której obecnie pozostały ruiny. W 1945 r. zamieszkała tu ludność polska. Po utworzeniu parafii, świetlicę w centrum miasta zaadoptowano na kaplicę, nadając jej tytuł NMP Królowej Polski. Gdy okazała się za mała, zaadoptowano salę teatralną w tzw. Domu Strzeleckim, tworząc w niej nową świątynię. Dziś na miejscu starej kaplicy stoi blok mieszkalny.

Krokodyl dla ukochanej