Rzepin

Kobieta silna
Ingrid Trobisch
Kobieta silna
„Kobieta wtedy jest wewnętrznie wolna, szczęśliwa, jest sobą, gdy we właściwej relacji do odmiennej płci realizuje swoje powołanie”. Tylko w ten sposób można stać się „kobietą silną”.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - Rzepin

ks. Stanisław Wencel (1989-08-25)

Rezydenci

RZEPIN – Najśw. Serca Pana Jezusa 8:00, 9:30, 11:00, 14:00-oprócz wakacji ; św. Katarzyny 7:00, 10:00, 12:00, 19:00; DRZEŃSKO – 10:30; GAJEC – 12:00; LUBIECHNIA WIELKA – 9:00; LUBIECHNIA MAŁA – 12:00; STAROŚCIN – 10:30

O katolickim kościele i parafii wzm. w dokumentach z XIII w. W okresie reformacji parafia zabrana przez luteran. W 1860 r. kościół został przebudowany, a w 1879 r. nadano mu tytuł św. Katarzyny. Do 1945 r. był zborem protestanckim. Katolików było około 500. W 1934 r. wybudowali dla siebie na zachodnim krańcu miasta kościół poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W 1945 r., po osiedleniu się tutaj ludności polskiej, Państwowy Zarząd Tymczasowy przekazał dnia 29.10.1945 r. kościół św. Katarzyny parafii rzymsko-katolickiej w Rzepinie, natomiast kościół NSPJ służył jako kaplica pogrzebowa. Rozbudowany w latach 1985-95. W dniu jego konsekracji dokonano zamiany tytułów obu kościołów rzepińskich. Wskutek tego kościół filialny stał się parafialnym.

Krokodyl dla ukochanej